| anonim_4396 a întrebat:

Îmi puteți recomanda niște cărți bune care nu sunt asa populare?

9 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

E o contradictie de termeni ce intrebi tu
o carte e populara pentru ca e buna, una care nu e populara depinde de gustul celui care o citeste, moment in care o recomandare s-ar putea sa nu iti placa tie, DELOC

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru Brizbriz):

"O carte e populara pentru ca e buna" hai sa mori tu!

| anonim_4396 explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

O carte populara NU e buna... hai SA MORI *****TU**** tongue

DAAAAR, hai sa nu ne rupem in figuri, poti sa imi dai un exemplu de carte buna GENERALIST (adica NU ca ti-a placut tie, si DOAR tie) si care nu a fost populara

ABIA ASTEPT tongue

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Demonii de Dostoevski
Noaptea de Sanziene de Mircea Eliade
Domnisoara Christina de Mircea Eliade
Nostalgia de Mircea Cartarescu

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau cea pe care o citesc acum, Meridianul Sangelui de Cormac McCarthy!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trisorul
Heidi, fetita muntilor
Chemarea strabunilor
Viata mea aici si acum
Terapia prin ras

| mystery1girls a răspuns:

Caută aici: https://secreteleivonei.wordpress.com
Sper să-ți fie de folos

| Asllan a răspuns:

Maestrul si Margareta, de Mihail Bulgakov
Nu stiu daca aceasta se incadreaza in cerintele tale, este un roman viu si captivant, in care realul se imbina cu supernaturalul si creaza o lume magica, dar daca te gandesti sa ii dai o sansa iti las mai jos un link de la editura Litera unde o gasesti si la un pret redus

https://event.2performant.com/......ents/click

| Fluturaș1235 a răspuns:

Victor de la ziar, Fantoma Aniei, Răpit de pirați, Comoara din insulă, Corigent la Limba Română. Sper că te-am ajutat... Fundă? Hai. Că sunt simpatică...