| daianamaria55 a întrebat:

Imi puteti spune ce proceduri exista pentru a-ti ameliora fata,mai exact a avea o fata fara imperfectiuni(acnee,roseata, pete)? Dau funda. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| eu6andrea a răspuns:

Ai putea merge la cosmetica o data pe luna(de mai multe ori nu e recomandat)iar dupa cateva sedinte o sa vezi diferenta, dar daca vrei ceva mai simplu atunci iti pot spune cateva trucuri simple dar nu te astepta la minuni ci doar imbunatatiri:
1.albus de ou(un albus il iei il bati si il aplici pe fata ca o masca)-pentru netezirea tenului-iti face pielea mai fina
2.argila-te duci la un magazin (oricare in care are cosmetice)si iei un pliculet ti-l prepari f simplu de 2 ori pe sptamana(asta e chiar bun)
3.nu te spala cu apa calda pe fata ci tot timpul apa rece (inchide porii)
4.incearca si gelul pentru fata de la clearskin(pentru puncte negre) e chir bun si curata bine
5.fondul te ten iti usuca cosurile
6.mai fa din cand in cand si bai de aburi pentru fata cu musetel
7. evita demachiantele cu grasimi si cel mai important demachiaza-te tot timpul pup sper ca ti-au fost de folos

| handmade534 a răspuns:

In mod normal ar trebui sa mergi la un dermatolog, pentru ca nu e de glumit cu acneea. Citeste asta: http://pasagera.ro/......le-ii.html