| Polinco a întrebat:

Imi rod unghiile de la mana si sunt foarte mici... nu mai vreau sa le rod, ma abtin greu. Le am asemanatoare asa, doar ca mai maricele purin: https://imgur.com/a/jQOeS. Daca ma abtin si nu le mai rod, o sa-mi creasca asa?: https://imgur.com/a/U1185 sau atfel. Vreau sa-mi spuneti va rog in cate zile o sa-mi creasca unghii frumoase fara sa le mai rod!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BeSmart17 a răspuns:

Primul lucru pe care trebuie sa.l faci este sa faci un exercitiu(incearca sa nu iti mai rozi unghiile) daca scapi de acest obicei prost poti continua pasul 2.
In al doilea rand astepti sa.ti creasca unghiile(fara acel obicei desigur) si bam..ai unghii frumoase
P.S 1.sunt unele,, seruri sau lichide" pentru unghii in farmacii care au gust urat(le dai pe unghii si te face sa nu le mai rozi)
2.de fiecare data cand iti vine sa.ti rozi unghiile fa altceva(ex.musca-ti buzele/limba etc.)Sper ca am ajutat

| BeSmart17 a răspuns (pentru BeSmart17):

Multumesc pentru funda : )

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

2-3 saptamani

| francut a răspuns:

Nu in zile, dar in saptamani, da. Cu conditia sa nu le rozi iar.

| Defalucy a răspuns:

Buna! Desigur.Nu le mai roade si o sa poata creste.:*
Dar, din experienta, vor creste cam in 1 luna.