| semenica a întrebat:

Imi scutur picioarele in continuu chiar fara sa vreau. Orice as face, misc din picioare, de la ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Eu patesc chestia asta de cate ori nu am rabdare.Toata lumea se prinde cand eu nu am chef de treaba pe care o fac si abia astept sa plec de acolo....deoarece bat din picioare.Incearca sa te abtii.Stai 5 minute si te concentrezi asupra picioarelor.Nu le lasi sa se miste.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Si daca nu cedeaza si simti ca nu poti deloc sa te controlezi, mergi la un neurolog. Exista o afectiune care se numeste sindromul picioarelor nelinistite.

| Ben. a răspuns:

Hiperactivitate. fa un pic de sport!

| LittleZyzy a răspuns:

Este un tic nervos...multa lume il are. poti scapa de el prin autosugestie, cand vezi ca picioarele tale incep sa se "scuture" opreste-le si abtine-te

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca este un tic nervos si nu cred ca trebuie sa te preocupi prea mult.Foarte multe persoane au ticuri, iar cei care misca din picioare reprezinta majoritatea.esti o persoana foarte activa(banuiesc)si din acest motin nu ai stare nici macar cand te asezi pe fotoliu sa te relaxezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu batai din picior oriunde si orcand. Chiar si pina adorm batai. Nu cred ca este ceva mai mult decat un tic. Eu ma simt foarte normala si sanatoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa va faceti seara un dus cu apa rece. acest sfat a fost recomandat de doctor pt.fratele meu.