| 1Q a întrebat:

Imi spuneti niste exercitii de stretching pentru cresterea in inaltime, dar care sa dea rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| bogz a răspuns:

Inotul e cel mai indicat.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Stai agatat de o bara cat mai mult zinic, baschet daca poti. Treaba cu bara e mai simpla. Daca faci si tractiuni mai pui masa musculara ca bonus.

| FitnessTrainer a răspuns:

Nu exista exercitii care sa te faca sa cresti in inaltime, imi pare rau. Cresterea in inaltime tine de genetic.(Daca ai tai sunt inalti, atunci vei fi si tu, daca nu, nu.)

| agentclanc21 a răspuns:

Salut. Poti cauta pe youtube si vei gasi cu singuranta. Eu fac bashet de 2 ani si la sfarsitul antrenametului toata echipa face stretching. Nu cred sa existe exercitii de crestere in inaltime. Parerea mea este sa cauti pe youtube.
P.S.: Daca vrei sa cresti in inaltime apucate de baschet daca nu faci deja un sport. Profu'meu de baschet spunea sa ne agatam cu mainile de o bara( gen din alea din parcuri) si sa stac putin timp asa.
Sper ca te-am ajutat si bafta!

| agentclanc21 a răspuns:

Apropo de cand m-am apucat de baschet am crescut in inaltime in doi ani 12 cm.