| anonim_4396 a întrebat:

Imi spuneti va rog un tratament pentru riduri?
Cred ca am o problema,imi apar pe zi ce trece linii multe in juru ochilor.
Inafar de odihna, ma rezolv in timp cu asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Cateva idei:
- Renunti la fumat.
- Opt ore de somn de calitate pe noapte. Dai cu o crema de calitate impotriva ridurilor inainte de culcare.
- Incerci sa reduci stressul din viata ta.
- Eviti soarele. Daca nu ai incotro, dai cu o crema cu SPF ridicat (45 sau mai mult).
- Ai grija sa fii mereu bine hidratat.
- Folosesti creme antirid de buna calitate, nu numai inainte de somn.
- In dieta ta sa ai: fructe de padure, prune, omega 3, seminte (pecan ar fi optim).

| sorinush a răspuns:

Buna, iti pot recomanda un tratament care il urmeaza si mama mea. Este foarte eficient doar ca este putin cam scumpisor fara de o crema normala de riduri care de fapt e doar cu numele. Ai fi interesata?