| Pnin a întrebat:

Imi tiuie o ureche puternic de 20 de minute. Ma sperie avand in vedere ca pana acum ma tinea doar cateva secunde. Cum scap de asta si cat de grav e? Poti sa ramai cu tiuitul asta toata viata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai dop in ureche mergi la un cabinet Orl sa ti l scoata, dar te va costa 150 lei nu este gratis.

| Floridori a răspuns:

Cum scapi si cat de grav e...Pai depinde de cauza, iar cauzele pot fi multe.
Daca poti ramane cu tinitus toata viata...Din pacate, da! Dar iarasi, depinde de cauza si daca tratezi la timp sau nu (daca problema are si un tratament, desigur).
Asa ca cea mai buna decizie ar fi sa mergi la ORL mai intai.Cauzele sunt locale de cele mai multe ori si se pot rezolva de catre medicul ORL-ist.