| KinekT a întrebat:

Imi tiuie urechea dreapta, o aud doar noaptea. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Sa o apesi cu palma sau sa dormi pe partea opusa

| Latinmoon a răspuns:

Incearca sa te cureti cu grija in ureche si ai mare grija sa-ti stergi urechile foarte bine cand iesi de la dus si sa nu te ranesti cu betele...
Iti poti face un saculet cu sare si sa-l pui acolo.
Sarea trebuie sa fie incalizita.
Daca nu iti trece in nici-un fel, mergi la ORL.

| unprietenaproape a răspuns:

mie mi a trecut fara sa fac nimic

| Mario76 a răspuns:

Un consult la ORL este cel mai indicat.