| Közmyn17 a întrebat:

Imi tot vine un gust amar de mor de la fiere. Ce sa fac sa scap de el? Am luat deja un Rowachol.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Bea ceai de Sunatoare, gasesti la Plafar si in orice supermarket. 3 cani pe zi, cu o jumatate de ora inainte de masa. Mananca de regim, de preferat azi, doar paine prajita.

Abh
| Abh a răspuns:

Dupa mancare ia o tableta de No-spa, este un antispastic excelent. Si bea macar 2 l de lichide pe zi, vei ajuta bila sa se dreneze.

| noktambul a răspuns:

Ceai de lamaie : o lamaie (cca 100 g) spalata bine (coaja s-ar putea sa fie tratata) o tai bucatele si o pui la fiert cu tot cu samburi in 300 ml apa. O lasi la fiert cca 15. min socotite din momentul cand apa clocoteste. Iei vasul de pe foc, il acoperi, lasi sa se mai raceasca si, cand fiertura este calduta inca, o bei ca pe cafea (cate o gura, din cand in cand). Nu indulci fiertura, este foarte buna la gust si face minuni. Fa cura asta o saptamana, intre micul dejun si pranz sau intre pranz si cina. O sa ma pomenesti! De bine, evident.