| LoOran_1745 a întrebat:

Imi vajaie urechea dreapta, ce inseamna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Se numesc ACUFENE si reprezinta perceptia unor senzatii auditive anormale (vajaituri, tiuit, zumzait, etc.) ---pot afecta o singura ureche sau ambele. Acufenele se pot datora unei afectiuni a urechii externe, medii sau interne, unei tumori a nervului acustic sau pot avea o origine vasculara.Ai nevoie de un consult specializat la un cabinet ORL! Luni fa-ti drum la un specialist ORL! Sanatate si numai bine!

| adutzadragutza a răspuns:

1. ori ti-a intart apa in ea
2. ori ai stat in curent
ori nu stiu du-te la medic happy

| Afdsa a răspuns:

Te-a tras curentul, sau ai facut otita.

| maryus92 a răspuns:

Ai prins curent happy

| R_8074 a răspuns:

Ca ai tras curent probabil

| nonny50 a răspuns:

Nu stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi sindromul meniere
click aici: http://www.sfatulmedicului.ro/......mfatic_343
se poate trata cu Betaserc

| mihainicula a răspuns:

Ti s-a ridicat tensiunea.

| veveritza13 a răspuns:

Nu trebuie sa te panichezi; poate fi de la curent sau poate ti-a scazut tensiunea - daca ti-a vajait doar pe moment.
ar fi bine sa incerci a purta ceva pe cap acum iarna happy