| ubhgyfytddtfhfgdf a întrebat:

In aceata noapte am avut niste vise foarte ciudate cand auzeam ceva ma trezeam.am visat ca a explodat soba pentru ca mama a aruncat ceva in soba si m-am trezit imi batea inima si ma durea capul (si acum ma mai doare capul) mi sa mai intamplat asta in urma cu cateva saptamani. Si am mai vissat si alte lucruri dar nu mai imi amintesc. este necesar sa merg la un medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai coșmaruri, bea o cană de ceai de tei înainte de culcare.
Pa, pa.

| baru a răspuns:

Nu, nu este necesar. Inainte sa dormi, este bine sa meditezi la ceva frumos, te ajuta!

| anonimg a răspuns:

Eu spun ca este necesar ca inainte de culcare sa ceri ocrotirea lui Dumnezeu.
Testeaza lucrul acesta cateva seri si vei vedea diferenta. Nu ai nimic de pierdut; nici macar banii pentru plata medicului si a medicamentelor.
Fii sincer inaintea lui Dumnezeu cand Ii ceri un lucru, si plin de incredere.

| 愛日本 a răspuns (pentru anonimg):

Foarte amuzant, cand eram mica vorbeam si eu cu peretii, dar in zadar!

| anonimg a răspuns (pentru 愛日本):

Exista totusi o diferenta intre a vorbi cu peretii si a vorbi cu Dumnezeu.
Te sfatuiesc sa incerci din nou si sa nu te dai batut. Ai oare ceva de pierdut?

| 愛日本 a răspuns (pentru anonimg):

Da,timpul.Cum pot sa incerc sa vorbesc cu cineva care nimeni nu are habar daca exista sau nu? Cosmarurile pot fi cauzate de evenimente traumatice sau conflicte psihologice nerezolvate. Totodata, mai sunt si alti factori care pot contribui la cosmaruri, cum ar fi mancarea inainte de ora de culcare, ceea ce poate mari activitatea creierului in timpul somnului, o anxietate sau un stres, orice eveniment major din viata, incluzand moartea unei persoane dragi. Ca sa scapi de ele, nu ai decat os ingura solutie : te trezesti!

| Moryami a răspuns:

Sunt doar nişte simple coşmaruri. Nu ai cum scăpa de ele. Bea o cană de ceai de tei înainte să te culci.

| Exaizo a răspuns:

Nu. Posibil sa te fi luat durerea de cap dintr-o anumita cauza si de asta ai fost nelinistit/a si ai avut coșmaruri.

| XPraFF a răspuns:

Ceaiul de tei e bun!

| teowiner a răspuns:

Pune-ti o batista cu spirt pe frunte si stai linistit