| AlinAvram a întrebat:

In Aprilie am fost internat in spital cu meningism si sinuzita, doctorita mi-a spus sa nu fac efort si sa nu imi intre apa in urechi si nas, adica practic eu pot sa fac dus dar spre exemplu sa ma duc la strand si sa intru cu capul pe sub apa, in acest mod intrundu-mi apa in nas si urechi, intrebarea mea este, dupa 2 luni, pot sa fac efort si sa ma duc la strand? As vrea sa ma apuc de sala si sa merg la o baie dar nu stiu sigur daca pot fara sa imi distrug sanatatea, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Flaviul1234568io2 a răspuns:

Da poți
Folosește dopuri de urechi

| AlinAvram explică (pentru Flaviul1234568io2):

Si cu nasul? Cum fac? Dar cu efortul?