| t030r a întrebat:

In cat timp iti poate reveni mirosul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da' ce-ai pățit de l-ai pierdut?

| zilog a răspuns:

Eu sunt unul dintre cei care striga sus si tare ca nu exita gripa aviR porcina
boala vaccii nebune sau gripa chinezeasca covid-ul măsii sars cov 3 4 5 6 7 8 9

Dar intr-o zi m-am îmbolnăvit nu mă deranja că aveam febră deliram și mă ustura pe gât ca și când aș fi respirat cioburi de sticlă și strănutam în continu și in loc de lacrimi in curgeau muci si mi-se unflase si limba si tot tuseam si imi caraiau plamanii imi hariau si parieu si imi era frica ca mor in somn
dar problema cea mai grava era ca nici jucaria nu imi mai funcționa
cucu

Ma saturasem sa nu mai am miros si am luat tot felul de medicamente recomandate de 3 medici si tot nu imi trecea nici cu ceaiuri nici cu fervex nici cu antibiotice

PÂNĂ LA URMĂ am fost salvat înainte să mă sinucid pentru că dacă cucul nu imi mai funcționa pentru mine chiar nu mai avea nici un rost viața

am fost slavat de acesta solutie am bagat cate 17 mililitri la fiecare 30 minute
si in 4 zie dupa ce consumasem 4 sticle
gata mi-a revenit mirosul
mi-sa desfundat si nasul
si a inceput si cucu sa functioneze
in afara de asta inca in 4 zile de luat argint coloidal ionic cu aur si magneziu mi-a trecut in 8 zile toate problemele
EU AM CUMPARAT STICLA DE LA EMAG CU APROAPE 100 LEI
dar acum am gasit direct fabricantul ei si are site si vad ca o are la un pret de 3 ori mai mic
eu am dat 400 lei
tu vei da 100 lei in total
https://argintcoloidal-ionic.ro/produs/bliss-480ml/

si pentru tuse
am mai bagat niste pliculete de sirop de tuse bune
https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10047972

sa nu iei mai mult de 4 pe zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In caz de coviduț, mirosul poate reveni in 3 saptamani dar depinde de fiecare. Poti sa iti pierzi mirosul si timp de o luna. Nu e o regula ...depinde de fiecare persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de fiecare organism în parte, ar trebui să îți faci testul de covid.

| Balalau95 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iti faci testul de covid, pierderea mirosului e unul din indicile cele mai sigure ca ai covid
da telefon la 112 si spune-le

| Alll3x a răspuns:

Depinde din ce cauza ai suferit anumite "deteriorării" ale mirosului.
Dar in termen de cateva ore/zile sau 1 săptămână ( in cazul gripei ) ar trebui să îți revi, daca situația se agravează contactează un medic.