| zuber a întrebat:

In cat timp poti slabi? si cum poti slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Acum îți răspund ție: învață să mănânci, o alimentație săracă în calorii dar care să asigure buna funcționare a organismului (folosește farfuri cât mai mici ca să pui puțină mâncare în ele) și mișcare fizică zilnică care arde caloriile ingerate.
Pa, pa.

| SaveTheNature a răspuns:

Ce simplu eee!happy, Foarte simplu! iata ca sa mananci, si ce sa nu mananci.(desi parintii mei sunt grasi) eu am ajuns la 26 de ani, si tot nu m-am ingrasat!
1 Nu te infometa(manaca, atat cat doresti, important este ce manaciwinking.
2 Mananca fructe si legume(cate vrei)
3 Mananca peste slab(caras, crap)
4 Lapte degresat(cat vrei)
5 Iaurt degresat(cat vrei)
6 Paine integrala, sau mamaliguta
7. Tarate(cereale integrale), orez fiert.
8.Zic iar de fructe si legume(dar negatite), daca totusi vrei sa le gatesti poti gati supe in care sa pui multe multe legume, dar fara prajeala.
Ce sa nu mananci deloc deloc!
1 Grasimi(carne de porc.unt, margarina, carne de vita etc)
2 Paine alba
3 Prajeluri
4 Dulciuri(de nici un fel! nici sucuri!
5 Nu manca sarat!
6 Nu manca aproape cand te pui la somn seara
Si inca ceva foarte important-Bea multa apa Mergi pe jos(fa si sport daca ai timp)! si ai sa vezi ce ai sa slabesti! Succes

| Josephe a răspuns:

In 15-20 de zile poti da pana la 20 KG dar asta trebuie facuta de organismul tau nu de tine, astfel risti complicatii serioare

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Josephe):

Bună.
Realizezi ce afirmații faci?
Dacă se slăbește ziua și kilogramul, înseamnă înfometare și sănătate în pioneze!
Pa, pa.

| aspir69 a răspuns:

Pai depinde de tine cum si cat vrei sa slabesti intr-o luna.
Sanatos este sa slabesti maxim 4-5 kilograme intr-o luna.
Daca vrei sa tii regim incearca sa nu tii unul drastic, cand il incepi reduci treptat din mancare. Ar trebui sa renunti la : dulciuri,grasimi, paine, paste fainoase, etc. Poti sa tii un regim bogat in legume dar poti sa mananci si carne : piept de pui fara pielita si carne de vita ambele fierta sau la gratar. Evita sucurile toate(mai putin cele facute de tine din fructe) mancarurile de la fastfood, mancaruri prajite.
Si ar trebui sa te apuci si de sala, instructorul iti va spune ce exercitii sa faci si trebuie sa faci si cardio(banda de alergat, bicicleta ) daca ai unde poti sa te apuci si de innot. Cam atat pot sa-ti spun.

| sylarz a răspuns:

Dupa fiecare masa iti recomand sa te duci la baie, bagi frumos degetele pe gat, vomiti pana dai matele afara si in 2 saptamani esti sexy laughing funda pls laughing