| Kefry a întrebat:

În cât timp se absorb vitaminele după ce le ei? Am capsule cu multivitamine si minerale si sunt curios cât de repede se absorb. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Qwwww a răspuns:

Luate pe nemancate, vitaminele B si C sunt eliminate la doua ore dupa ingestie. Vitaminele solubile in grasimi, cum sunt A, D, E şi K raman in organism timp de aproximativ 24 de ore.Vitaminelor A si E parasesc corpul mult mai repede decât celelalte.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

In 1-2 ore.