| Nustiu34567 a întrebat:

In cat timp se topeste un supozitor cu glicerina? Am pus unul, am stat 10 minute si simteam ca trebuie sa ies, dar cand am iesit cu un singur scaun a iesit si supozitorul. Are ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

In maxim 30 de minute ar trebui sa se topeasca. Este posibil sa nu-l fi impins cat trebuie si de aia sa nu se fi topit. Daca nu s-a topit clar nu isi face efectul.

| christall a răspuns:

La cele pentru adulți se sta o ora. La cele pentru copii o jumătate de ora.

| Deyne a răspuns:

Pai de obicei se topeste in 10-15 minute..trebuie sa stai intins/a pe burta. Si nu, nu are nimic daca a iesit supozitorul atata timp cat ai avut scaun.

| Robby34 a răspuns:

Supozitorul cu glicerina trebuie tinut maxim 45 de min pentru a se topi in fund si a-si lasa lichidul glicrric sa actioneze. Si eu ma confrunt des cu constipatia si folosesc maxim 12 supozitoare la 2 saptamani la inceput nu rezistam cu el simteam ca imi explodeaza fundul dar daca il scoti prea repede nu are efect. Incearca sa il tii minim 45 de minute. Daca simti ca vrea sa iasa ia un servetel sau o compresa sterila si preseaza pe anus pana cand trece impresia dd defecatie.