| Nameless a întrebat:

In cat timp se vindeca o arsura solara ( localizata pe fata) tiand cont ca e de gradul 1? ( nu au aparut besici, nu doare insa zona respectiva este f rosie si fierbinte )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Metthiaz a răspuns:

O arsura de gradul I se vindeca de obicei in 2 pana la 5 zile, in timp ce arsura de gradul II se vindeca in cateva saptamani.

2 răspunsuri:
| BloodMagickNecromance a răspuns:

Buna.
Poti sa incerci sa pui lapte acru pe fata, si ti se va vindeca in jur de 1 saptamana.

| Biia_1274 a răspuns:

Cu creme, eventual cateva felii de catraveti, iaurt sau te poti duce la medic si iti poate zice cu precizie ce e de facut. Sper ca te-am ajutat! :*