| Mimo2 a întrebat:

In cât timp trec cucuiele?
Am avut un incident cu unul iar acum am in frunte un cucui mic, iar tâmpla stânga e umflata.
Cel din frunte a mai trecut, la fel si tâmpla, trece, dar cât ar dura sa se retraga de tot?
Nu am amețeli, dureri de cap, nu am nimic, doar doare un pic zona dacă o ating si e umflata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Zona de țesut de protecție a osului, care este chiar lipită de os are o circulație redusă a sângelui și se repară mai lent. Acolo se înlocuiește țesutul vechi distrus cu unul nou.
Poate dura 3-4 săptămâni.
Poate dura câteva săptăm

| Andreeush a răspuns:

Cam într-o lună ar trebui să treacă.