| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp trece "curentul"? M-a tras curentul la urechea dreapta (cel putin asa cred, ca aveam si fata putin umflata acolo) Si de atunci aud foarte slab cu urechea dreapta. Parca simt si fizic ceva pe acolo si senzatia ca ceva blocheaza gaura. Aud zgomotele interioare ale corpului si tensiunea adica cum imi pompeaza sangele laughing. Asta tine de vreo +4zile am luat ceva antiinflamator dar numai asa de recent.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aproximativ 5 zile

| anonimg a răspuns:

Curentul de care vorbești tu este de fapt inflamație. Adică s-a strâmtat canalul auditiv prin inflamația urechii interne. Dopul de ceară prezent în fiecare ureche, afectează și el acum într-o anumită măsură, fiind presat de canalul urechii.
Îți va trece în 1 sau 2 săptămâni, dacă în tot timpul acesta vei evita curentul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trece cam intr-o saptamana. Daca simti si ceva pe acolo. posibil sa fie un dop de ceară

| Esme2000 a răspuns:

Bună,în aprox. 7 zile (o săptămână).