| KingMojo a întrebat:

In cat timp trece rujeola? Boala a erupt duminica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

3 saptamani + cca. 2 saptamani infecteaza pe altii, care n-au avut inca boala.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vreo 3 saptămîni sau o lună depinde de organism, stai in casa ca boiala este transmisibilă o dai si la altii, cel mai bine era sa fi in spital sa te tina sub observatie medicii.

| doctorandus a răspuns:

Daca nu esti vaccinat, parerea mea e sa mergi la medic.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru doctorandus):

Trebuia inainte sa faca vaccinul, acum cand deja are rujeola nu i face niciun medic vaccin.