| MaryCv a întrebat:

În câte zil se vindeca un tatuaj? Și culorile vor rămâne la fel de vii ca atunci când l-am făcut sau vor mai exista fluctuații de culoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca ai grija de el si respecti indicatiile date de cel care ti l-a facut, il dai cu cremele alea speciale etc iti rezista, se mai estompeaza culorile in timp, n-o sa mai fie la fel de viu ca acum, dar poti sa mergi sa-l refaci daca vrei

| ibaal a răspuns:

Depinde de cat de mare este si ce culori folosesti. Acum mai are un rol important si pielea ta, cat de repede se reface. Cine iti face tatuajul, cu ce produse...
Daca il face cineva priceput, cu produse de calitate, nu ar trebui sa se schimbe mult dupa vindecare.

| Csander a răspuns:

In paroximativ 2 saptamani.
Culorile nu or sa ramana niciodata la fel ca in momentul in care l-ai facut si si culoarea e proaspata. De altfel, modul cum il ingrijesti in perioada de vindecare e foarte important. La fel, conteaza si calitatea culorile pe care le-a folosit respectivul csre ti l-a batut.

| alexhadarean a răspuns:

Am 12 tattoo..ideea ii ca daca ai grija de el si il dai tot timpul cu crema de galbenele sau betadina se vindeca foarte repede cam intr'o saptamana ar trebui deja sa se exfolieze si sa ramana fin fin, daca este batut bine nu ar trebui sa ai probleme, dar daca raman fluctuatii de culoare peste o luna 2 ar trebui sa il mai bati odata! Sper ca ti'am fost de ajutor