| Ioana6666 a întrebat:

In cazul in care o fata este insarcinata in 2 luni si se sinucide, copilul are sanse sa supravietuiasca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
23 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nici o sansa.

| MihaelaDart a răspuns:

Nu. La 2 luni de sarcina, copilul are peste 1 cm lungime, in termeni medicali este numit avorton daca se "naște", cu toate că nu are nicio șansă de supraviețuire.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu.

| corbulalbrosu a răspuns:

In nici un caz fiindca in acel moment este posibil ca embrionul abia format sa nici nu fi ajuns in starea si forma umana cunoscuta. Sanatate!

| Donsavas a răspuns:

Este subdezvoltat. Nu este un bebeluș in toata regula la 2 luni! Va muri înainte să si dea răsuflarea mama si aceasta va muri în chinuri. Depresia sau orice alta boala psihică, se trateaza si se poate vindeca. Previi suicidul si iti recapeti starea de bine.

| Lioana a răspuns:

De ce s-ar sinucide o fata insarcinata? Urmeaza sa vina o mica minune in viata ei.

| xerxes1 a răspuns:

Tatal ar trebui sa se sinucida, ca o sa plateasca pensie alimentara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pe lumea ailaltă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ai vrea sa stii cum arata un copil in faza asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va supraviețui.

| Raducons a răspuns:

Nu are nicio sansa in cazul asta, mor amandoi.

| EcceHomo a răspuns:

In luna a doua, embrionul are deja creier.Circumvoluțiunile i se formează mai târziu, ori niciodată.big grin
Răspunsul e:Nu!

| alex15ccc a răspuns:

In momentul in care mama moare, fatul mai are de trait doar 5 minute, din cauza lipsei de oxigen laa creier, dar oricum 2 luni este de dimensiune unei castane

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Nu. In niciun caz. Daca copilul avea 7+ luni si fata era descoperita dupa cateva minute, poate da, altfel nu.La 2 luni de abia se formeaza copilul, iar cateva secunde fara oxigen ii sunt fatale.

| Necunoscutu92 a răspuns:

Nu mai are șanse;( sper ca nu vrei sa te sinucizi;(

| raz0000001 a răspuns:

Nu

| ziptrack a răspuns:

Acel 6666 din username sa stii ca spune multe despre duhul care te ghideaza iar tu stii exact la ce ma refer. Oamenii nu cred asa ceva pentru ca sunt orbi dar noi doi stim Adevarul.

Faptul ca simti ceea ce simti nu ti se datoreaza tie, ci duhului care te ghideaza acum. Roaga-te la Dumnezeu in numele lui Iisus Hristos sa te ajute sa treci peste acest moment, deoarece daca nu o faci, sunt sanse extraordinari de mari sa continui cu ce ti-ai propus iar durerea pe care o s-o aduci asupra persoanelor care te cunosc este insuportabila. Nu exista durere mai mare pe lumea asta decat sa-ti pierzi un membru al familiei sau un prieten apropiat, chiar daca poate ca parintii, fratii sau prietenii tai se poarta mizerabil cu tine.

Tine minte un lucru...nu mai exista cale de scapare pentru tine sau copilul tau pe taramul asta odata ce ai dat curs acestui gand necurat. Pur si simplu o sa adormiti ca mai tarziu sa fiti sculati la Marea Judecata ca sa tu sa fi aruncata la Ghena. Probabil ca Dumnezeu v-a mantui sufletul copilului tau dar asta trebuie sa-L intrebi pe El.

| Ioana6666 explică:

Multumesc pentru raspunsuri...

| NLS a răspuns (pentru Ioana6666):

Nasterea unui copil, chiar daca nu a fost planificata, e un motiv sa iti continui viata cu orice pret, nu sa ti-o iei!
Cunosc personal pe cineva care a fost in situatia asta (a fost mai mult un accident, prietenul a parasit-o la scurt timp dupa ce a nascut, pensia alimentara nu i-o mai plateste numai cand vrea el si niciodata la timp), si in general nu are o viata deloc usoara, nu neaparat din cauza aparitiei copilului cat datorita alegerilor proaste pe care le-a facut in trecut, la o varsta "frageda".
Insa copilul e motorul care o tine in viata, si ii da putere sa lupte.
Si culmea, reuseste mereu sa treaca peste ORICE problema, suferinta sau lipsuri, si radiaza de fericire clipa de clipa.
Acelasi lucru ti-l doresc si tie.

| 23ndjdmxla a răspuns:

Cum sa supraviețuiască? Ca de la mama se hrănește si ia tot ce ii trebuie. Si daca il scoate ..are numai 2 luni de sarcina nu are cum sa supraviețuiască pentru ca este prematur.

| LARIqueen a răspuns:

Sper că nu ai ceva intenții!

| AnonimaMiruna a răspuns:

Sincer nu știu, dar sper ca nu este vorba despre tine! Sa nu te sinucizi în nici un caz! Dacă nu crezi ca mai ai de ce sa trăiești, măcar gândește-te la copil, are nevoie de o mama! Sper ca te-am ajutat! Multa sănătate și fericire îți doresc!