| andrei_5375 a întrebat:

In ce consta controlul medical optic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| together4ever a răspuns:

Ai in vedere controlul vederii? Daca da atunci acolo trebuie sa treci mai multe aparate prin care medicul vede ce ai la ochi, te intreaba niste litere sau cifre de diferite marimi de la o distanta mai mare sa vada cite % vezi, poate sa iti picure in ochi niste picaturi speciale si nimic complicat