| Belgravistan a întrebat:

În ce mod poate fi afectat organismul, dacă o persoana își face tatuaje?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sfatul medicului: https://bit.ly/32uh4so

| darrio2007 a răspuns:

Anumite substante din tuș pot fi daunatoare organismului. Depinde si de tușurile folosite de tatuator. Nu am acceptat niciodata ideea sa-mi fac un tatuaj.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Devine urat.

| J0B0MAT a răspuns:

Poţi avea alergi sau dezvolta boli mai grave, ma ales dacă nu e sterilizat bine. Nu mai poţi dona sânge ştiu.

| Legion7X a răspuns:

Depinde si de ce toxinele din corp care erup prin piele în funcție de ce mănânci. La unele persoane pot aparea din senin diferite alunițe, sau enzeme din cauze necunoscute. Cu tatuajul nu știm ce reacție are. Mie îmi plac tatuajele, dar dpdv biblic înți bați joc de asemanarea lui Dumnezeu. Este un grad de păcat. Nu așa mare păcatul dar, asta rezultă că nu ești multumit cu ce ai într-o manieră naturală.

| Iote a răspuns:

Gandeste-te ca tusul cu care se fac tatuajele este o substanta toxica pentru organism.

| Fabioluigi a răspuns:

În nici un fel poate doar dacă nu acoperi tatuajul cu o folie care sa protejeze pielea de microbi sau dacă-i unu de agela de la gumă e ca o cariocă pe piele nu. Face nimic