| мιcυтѕαααα a întrebat:

In clasa a 4-a se face un vaccin? Cum se cheama? Sora mea este ingrijorata. Trebuie facut obligatoriu? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hikari a răspuns:

Da. Nu stu sigur cum se numeste dar stiu ca iti da un cub de zahar.
Asa a fost acest "vaccin ".hee hee
Succes!

8 răspunsuri:
| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

AaaAaa. in a 4-a nu se da nici'un vaccin.nUma ii duKe la diSpensar (sau unde), ii mAsoara, ii cantAreshte, dupa le ascUlta inimA si de'astEa, si poAthe'(asa tzin minte) le da ceva cub' nu stiu cu ce (stiu ca era amar.thinking )si gtA.deki nu se fAce nici'un vAccin.a facut' in clAsele mai miCi. :]
_________________________________
... traficant inascut...

| TeNNNeSy a răspuns (pentru MaXim1trafic0de1drogusoare):

Nu stiu sigur daca se face eu nu cred ca se face ca eu sunt intra 3 da nu cred asta depinde de medici

| TeNNNeSy a răspuns (pentru MaXim1trafic0de1drogusoare):

Eu nu am facut poate nici voi nu o sa faceti

| Rebbbeca a răspuns:

Ewo cand am fost a 4-a nu am facut nici un vaccin.Numai va masoara si va cantareste.

| camifgtjfjtyfmh a răspuns:

Nup nu am facut vaccin numai ne-a cantarit ne-a masurat si dupa aia a inceput sa ne controleze de exemplu la inima la plamani daca avem coloana stramba si mai multe chestii si de exemplu daca avea una din problemele astea ne dadea ceva trimite de la scoala sa mergem nu stiu unde la doctor si sa ne dea nu stiu ceva chestie da nu ii nimic grav zi surorii tale sa nu se ingrijoreze ca nu primeste nici un vaccinwinking uh ce noroc ca eu nu am avut probleme cu nici una din asteahappy NU SE DA NICI UN VACCINhappy

| sorinuta a răspuns:

Eu personal nu am facut dar nu stiu sigur daca se face sau nu acuma.Si eu am fost la fel de ingrijorata, dar sincera sa fiu chiar nu stiu daca se face sau nu.

| TeNNNeSy a răspuns:

Nu stiu sigur eu sunt intra 3 da nu cred ca se face asta depinde de medici scolari

| TeNNNeSy a răspuns:

sigur daca se face eu nu cred ca se face ca eu sunt intra 3 da nu cred asta depinde de medici