| Andreeaioan115 a întrebat:

In continuare fac sport intens și mănânc mai puțin și totusi nu dau un gram in jos,se acumulează grăsime in zona coapselor,deși par o tipă slabă, nu am rezultatele dorite. Care este cauza? Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca nu faci sport suficient de mult cat sa arzi caloriile pe care le mananci. Iar grasimea de pe coapse scade numai cu exercitii intense de sarit coarda 200-300 sarituri in decurs de 30min, sau alergat cativa km in fiecare zi.
Iar la inaltimea ta de 1.64m ar trebui sa ai 50kg - maxim 54kg.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Corpul tău funcționează bine, acesta este cauza. Bucură-te de asta.

| haileewatson a răspuns:

Ti s-a mai raspuns la intrebare asta dar tu nu vrei sa asculti de sfaturile altora. Dormi 2 ore pe noapte, faci sport intens si mananci putin, normal ca nu e sanatos si nu ai rezultatele dorite.

| haileewatson a răspuns:

Ia melatonina pentru insomnii

| timidu89 a răspuns (pentru haileewatson):

Nu cred ca o ajuta nici asta. Insomnia de regula se trateaza cu medicamente puternice. Cred ca de la depresie si frustrare ca nu o vrut-o ala de 28 ani i se trage. Tot de el vorbea intruna, zici ca era posedata. Si acum il vrea de o intrebi tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru timidu89):

Pe mine m-a ajuta și am insomnie gravă și cronica Emocalm cu melatonina se numește, se ia 2 cu jumate de ora înainte de te culca, chiar sunt eficiente, am luat pastile puternice pentru insomnie, mult mai puternice decât Xanax care se iau doar 10 zile și nu erau așa de eficiente, ce e drept nu o poți înlătura dar măcar te ajuta sa dormi, trebuie înlăturate cauzele, la ea se știe cauzele tocmai le-ai menționat din cauza lui ăla 28 laughing ea zice ca toți nu o vor, ca toți o refuza dar eu nu cred asta, cerșește atenție atâta tot, este prea frumoasa sa fie refuzata in serie, și handicapata nu cred ca e ca atunci se înțelegea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un nutriționist, e cel mai bine! Dacă nu bă funcționa nici așa înseamnă ca ai probleme cu tiroida

| timidu89 a răspuns:

Esti terminata psihic ca ti-a dat eject ala de 28 ani. Ai probleme mult mai grave de atatwinking Daca ti-o tragea ala acum eri ok. Trebuie sa va invatati ca puteti fi si refuzate, nu inseamna ca puteti avea orice tip doar ca aratati bine fizic. Din ce am vazut eu nu aveai nevoie sa slabesti. Problema ta e ca esti inchisa in tine, expresia fetei zic eu ca tine departe unele persoane. Incearca cu ceva naturist pentru somn, daca nu apeleaza la un terapeut. Normal daca faci sport si mananci putin trebuia sa slabesti mult. Ori e de la lipsa somnului sau tiroida cum a spus Filantropul. Eu zic ca e posibil chiar sa ai o dereglare hormonala. Ultima problema o sa fie anxietatea daca nu reusesti sa ai un somn cat de cat normal.

| gabriel2004o a răspuns (pentru timidu89):

Ai probleme grave de înjuri aiurea fetele. daca ești fraier de ala divorțat la 30 de ani care nu are ce face cu viata atunci lasă lumea în pace

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Vezi ca ce mananci tu mai putin, are mai multe calorii decat avea ce mancai,, mai mult,,.

| Together a răspuns:

De cat timp tii evidenta? E fizic imposibil sa cresti in greutate daca consumi mai multa energie decat bagi. Acel "mai putin" pe care il mananci s-ar putea sa nu fie suficient (adica trebuie si mai putin).

| Andreeaioan115 explică (pentru Together):

De o luna așa o țin și plus am somnul dereglat rau (

| Together a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Iti masori greutatea zilnic? Ajuta sa tii un jurnal pentru greutate sa vezi exact unde te situezi, de obicei dimineata dupa toaleta. Ajuta pentru ca te incurajeaza sa mergi in directia buna.

O luna e timp suficient sa vezi un trend, deci sa stii faci suficient. Cel mai important e sa mananci mai putin, sa reduci cata energie bagi. Daca mananci mai putin, corpul o sa ceara si trebuie sa rezisti tentatiei si obisnuintei. Pana se acomodeaza, o sa fie cateva luni in care o sa-ti fie foame, daca faci ce trebuie.

Apoi trebuie sa te astepti la un efort de durata. Nu te ingrasi imediat si nu slabesti imediat. In luna asta cum a evoluat greutatea? N-ai dat jos nici macar juma' de kil-un kil?

| Momentan a răspuns:

Trebuie un regim potrivit pentru slăbit. Ce fel de sport intens faci? Mai întâi trebuie slăbit, odihnă și răbdare multă. Durează câteva luni.

| AraZeL a răspuns:

Asa e metabolismul. Eu mananc mult si nesanatos, nu fac sport, stau mult degeaba si nu ma ingras, ba mai mult, daca mananc mai putin decat mananc in mod normal, slabesclaughing