| funnythoughts97 a întrebat:

In crestetul capului am parul mai rar... ce pot fce in privinta aceasta? sau exista ceva impotriva acestui lucru (sa nu mai am par rar in crestetul capului) Funda! >big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Ar fi bine sa mergi la un medic dermatolog. Existe diverse tratamente care pot stopa caderea parului sau chiar trata alopecia. Iti recomand urmatorul articol pentru mai multe detalii despre tratament (atat medicamentos, cat si naturist) http://www.i-medic.ro/boli/alopecia-sau-caderea-paruluicalvitia
Multa sanatate!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna dimihappy pe langa ce a zis Razeph, mai fa un macerat din usturoi frecat cu ulei de masline si pune-l in gaz(asta in cazul care suporti mirosul gazului) pe langa faptul ca indeseste parul, stopeaza si caderea lui, daca vrei sa incerci piseaza si freaca usturoiul, cu ulei de masline. apoi baga pasta in 250 de grame de gaz, lasa-l la macerat 10 zile la intuneric, apoi masezi radacina parului.papa si o zi buna...incearca, rau nu face, si eu incerc varianta asta si cea cu galbenus.

| Razeph a răspuns:

Ar exista uleiul de ricin accelereaza cresterea parului a genelor si a sprancenelor. il gasesti in farmacii sub forma de ulei
e cel mai recomandat si nici nu e scump, daca te speli asa des la cap s-ar putea sa nu mai ramai cuprea mult par in cap se pun doua galbenusuri de oua, o lingurita de ulei de masline o sticluta de ulei de recin si o lingurita de miere. asta e tratamentul intreg cu care puteti face masca de par pentru cresterea parului varfurile trebuie taiate o data la doua luni ca parul sa aiba forta de a se regenera.