| Radandam a întrebat:

In erectie penisul se decalotează greu, dar o pot face, ideea este ca sub capul penisului sta foarte strâns preputul ala probabil unde nu este atât de larg preputul nu știu... dupa un contact sexual nu se va mai strânge sub capul penisului preputul ala, adică va sta mai bine? Băieți, sper ca ati înțeles la ce ma refer. Aștept păreri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Ce ai tu sună a fimoza. Diagnosticul de fimoza se pune de către un urolog care face examen local. Exista doua variante: sa scapi ușor cu o crema stil Triderm, Betaderm sau operație. Asta doar urologul poate stabili in funcție de examenul clinic.

| Radandam explică (pentru Nirvanaaa):

Cum e fimoza dacă se decaloteaza complet? Mai greu dar complet.

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Radandam):

Ok, pai in cazul asta ai mari șanse sa nu ajungi la operație, ceea ce e foarte bine happy. Totuși cere parerea unui urolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca simți durere afecțiunea se numește parafimoza

| Radandam explică (pentru anonim_4396):

Nu e parafimoza, nu a rămas blocat preputul.e tras la loc

| anonim_4396 a răspuns (pentru Radandam):

Am înțeles. orice mica problema ai avea ar trebui sa mergi la un urolog.

| IoanaMihaela5267 a răspuns:

Si eu am la fel, nu se largeste, trebuie sa te duci la un urolog

| Radandam explică (pentru IoanaMihaela5267):

Și ce ți a zis urologul?

| IoanaMihaela5267 a răspuns (pentru Radandam):

Nu am gasit niciunul disponibil, insa daca acel inel de preput este stramt si crapa, inseamna ca ai fimoza, si eu am aceleasi simptome.Se trateaza cu o operatie de 15 min la un chirurg sau urolog care te anesteziaza, cel putin asa am inteles de pe site ul "sf maria"

| Radandam explică (pentru IoanaMihaela5267):

Pai da, dar se decaloteaza complet, mai greu dar complet, Nu poate fi fimoza...