| LanguageMaster a întrebat:

În loc de anestezie generală, pacientului îi poate fi făcută o injecție cu analgezice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, de exemplu palinca, votca etc. big grin

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

NU! Analgezicele nu pot inlocui anestezicele.

| Catrice a răspuns:

Oare de ce omul de rând nu ia anestezice în loc de analgezice?!

| Donsavas a răspuns:

Nu,Nu este suficient.

| RobertMoon a răspuns:

Nu. Exista și anestezie locală.

| Lizuca1234 a răspuns:

Depinde de interventie. Daca medicul a recomandat anestezie generala, stie el de ce. Ex-nu vrei sa te trezesti pe masa de operatie cu intestinele pe afara, iti zic eu ca ajungi la balamucwinking