| Foxyanne a întrebat:

In luna aprilie am avut menstruatie de 2 ori. O data pe 01.04 si a durat 5-6 zile, apoi a revenit pe 26.04 durand 5-6 zile. Iau cam de 2 luni Yasmin anticonceptionale. Aseara sm facut doya teste si au iesit negative. Pe parcursul lunii mai am avut dureri de ovare pe partea stanga. Acum am simptome premenstrusle (crampe) dar nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Bună! Un consult la medic nu ar strica! Poate fi de la anticoncepționale, dar medicul știe mai bine asta! Numai bine!

| IonelaIasmina a răspuns:

Odată ce ai luat anticoncepționale înseamnă că nu ești mică și să fi cumva la pubertate de ai menstruația neregulată...
Atunci... dacă nu ești la pubertate, acestă dereglare este sigur din cauza anticoncepționalelor!
Du-te la medic și ia ceva ca să ți se regleze menstruatia!
Sănătate!