| Antonies a întrebat:

În primul rând nu știu dacă am postat bine, dar sa trec la subiect. chiar daca practic înotul de ceva timp am o fobie de apele mari... Adică nu am nici.o problema cu apele mari închise (bazine olimpice, piscine etc). În ele înot fara probleme dar de lacuri, râuri mari unde te.ai putea scălda vara îmi e frica sa intru. Să se înțeleagă, nu îmi e frica de apă, îmi e frica de ce e în ea(vietăți). Cum as putea scăpa de fobia asta? Chiar daca as vrea sa înot, am această frica într.un fel

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Ar trebui sa te duci al tara, la raurile acelea care nu sunt foarte adanci, unde au numai anumite parti mai adanci si restul normale.Sincer si mie imi e frica de ape de genu asta, pentru ca de la un anumit nivel devine prea adanc, si mai ales ca in rauri se pot afla servi sau mai stiu eu ce.Pff,pai e cam complicat. Daca te duci la scapldat stai la paa medie, unde inca mai poti sa-i mai vezi fundul, pentru ca altfel risti sa fi muscat de vreun sarpe sau sa calci pe un rac de apa(si sincer nu vrei sa calci pe el...)

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Esti ca Makoto. Asteapta ca cineva sa fie pe cale sa se inece in timp ce e furtuna (eventual un prieten), sari sa-l salvezi si gata. Problem solved.