| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

În seara asta m-a apucat o „faină" amețeală după ce mi-am pus telefonul la încărcat. M-am pus în pat și acum tot aici stau. Când încerc să mă ridic simt că amețesc. Ce aș putea face? Mulțumesc anticipat. tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
21 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Sa lași telefonul și să te culci, e cel mai bun remediu de ați trece amețeală decât să te îndopi cu pastile.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru MihaelaDart):

Acum l-am lăsat să se încarce, nu l-am mai „dereglat" de când l-am pus.

| RAY a răspuns:

Si eu la fel, ameteala de la stat la laptop

| doctorandus a răspuns:

Monoxid de carbon? Daca ai boiler/geyser poti sa mori din cauza asta.

| Celcestietot a răspuns:

Poate fi un inceput de anemie sau pur si simplu esti obosita. Incearca sa te odihnesti. Sa nu ai nevoie de ochelari, apropo, ca acest simptom stiu ca se intalneste si la cei cu nevoie de asa ceva.

| alina2k18 a răspuns:

Ti-a scazut tensiunea. Nu te mai ridica brusc.

| laSoledad a răspuns:

Sa iesi mai mult afara la aer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numește exces de internet. Mai ia legătura și cu realitatea.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Astăzi n-am stat așa de mult pe internet, m-am „detașat" puțin. tongue Am plecat pentru câteva ore de acasă și recent m-am întors.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai sta mult pe net si incearca sa dormi pe la 23:00 si sa te trezesti la 8.
Mai iesi afara si mai ia oxigen chiar daca e cald stai la umbra. nu e ceva grav orisicum daca ti se intampla rar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medic de familie daca starea persista.
Ameteala aia poate avea sute de cauze, nu mai pune lumea sa le ghiceasca.

| acerr a răspuns:

Respira tine aerul 4, 5 secunde, bea apa cu lamaie

| acerr a răspuns (pentru acerr):

Bea apa la 15 min poate nu ai baut suficienta

| acerr a răspuns:

Poate ti a scazut un pic tensiunea, bea apa si respira corect, tine 5 sec aerul in piept. expiri pe nas

| Helper07 a răspuns:

Nu mai sta pe telefon.

| christine99 a răspuns:

Nu te mai ridica laughing

| NYØ2002 a răspuns:

Nu cumva vezi negru cateva secunde cand te scoli din pat si vrei sa te intanzi stii la ce ma refer?

| IamJoKeR a răspuns:

Să îți i-ei o pastilă cu apa, si eu sunt in aceeasi situatie.

| Hutzy95 a răspuns:

Fa-ti analizele, poate ai lipsa de calciu, sau poate ti-a scazut glicemia

| Angelindeed a răspuns:

Mănânci și ieși din casa