| Forza4Milano a întrebat:

In timp ce port masca simt ca ametesc, e normal? Daca o port mai mult de 20-30 de minute ma ia brusc cu lesin. Ce fac cand o sa ajung la scoala ca nu vreau scandal cu profesorii, va rog nu imi dati comentarii de genul esti un dobitoc ca nu vrei sa iti dai viata pentru ceilalti sau ceva de genul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o importanta purattul mastii cu ameteala, aceea fiind datorata altor cauze: probabil insuficient somn, probleme psihice samd.
Masca nu opreste oxigenul si nici nu produce lesin sau ameteli, asta fiind deja dovedit stiitific, nu din povestile mosilor si babelor.

| Mosotti a răspuns:

E normal la unii sa se intample asa sa ameteasca, ca scade cantitatea de oxigen, la tine aia se intampla.

Nu stiu ce vei face la scoala insa. Trebe sa iei o masca mai rarefiata cumva sa intre mai mult aer.

| blairelovesmusic a răspuns:

Ai nevoie de o masca de bumbac cu 2 straturi. Ele se vand pe Emag in diferite culori.

| Forza4Milano explică:

Ce usor iti e sa vorbesti cand tu nu ai probleme de sanatate

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Forza4Milano):

Ehe daca m ai cunoaste ti ai schimba părerea dar in fine, mergi la medic sa i ei o scutire daca o sa i ti de pentru a nu purta masca, nu stiu ce alte solutii ar mai putea fi din moment ce ăstia au dat lege sa purtam masca, este foarte greu sa stai o zi intreaga cu masca pe față.