| flowerpower_7420 a întrebat:

In ultimele 4 zile urinez ffff des, in jur de 20 de episoade pe zi (desi nu consum mai multe lichide de obicei-abia de beau ceva). Nu urinez cu sange, nici nu ma ustura etc.
Am facut o urocultura si a iesit negativ, si un ecograf la ginecolog (la care s-ar fi vazut raceala la ovare).
Ce as putea sa am? Practic am mereu vezica plina, m-am saturat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| andreea_3169 a răspuns:

Buna! Ceea ce ai tu ar putea fi un diabet insipid...daca spui ca se caracterizeaza prin poliurie-aceea urinare fracventa. Poti avea o afectiune la rinichi din cauza unui horman, sau poate avea si o alta cauza! Vestea buna e ca se poate trata! Cel mai bine ar fi sa consulti un medic de specialitate nu sta asa pentru ca se poate agrava! Succes si sa ne spui si noua ce ai facut. Pupyk

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea să ai diabet insipid.
La biologie ne-a spus că este vorba despre exagerarea urinării. (20 - 30 litri pe zi.)

| cioca99 a răspuns:

Tocmai vroiam sa ma duc sa mananc dar dupa ce am citit mi-a pierit pofta.vezi cum se face cura de slabire.

| Gabytza_5389 a răspuns:

Pai daca ti-a zis ca ai racit la ovare este destul de grav, dar stiu eu un remediu mai babesc sa zic asa... incalzeste in ceva sare si tinea in zona genitala. asa cateva zile cate 10-20 minute. si in maxim 3 zile scapi.hee hee. Fundabatting eyelashes `!?