| teenager a întrebat:

In ultimele doua zile am avut senzatii de greata, ameteala, lipsa poftei de mancare, oboseala, si mi-a fost foarte cald(in interior) desi mainile imi erau reci. intrebarea mea este: este doar o simpla raceala sau ar putea fi ceva mai grav?

va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cici a răspuns:

Sunt mai multe variante, dar cu siguranta ai nevoie de niste vitamine si minerale. daca simti ca ai racit, iti recomand pentru orice senzatie de raceala(gat, nas, masele)parasinus. e f bun. iar ca vitamine iti spun ce iau eu:cate putin peritol pentru pofta de mancare, apoi ca+mg+zn si sorbifer durules care este fier cu vit. c, sau complex de vitamine si minerale.de la vreme ni se trag multe stari. ne zapaceste organismul.nu te speria

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu te alerta prea devreme ( inainte de a se instala / a se manifesta in plen vreo boala )--- se poate intampla ca sa nu fie nimic, ci doar o stare "de rau " premergatoare uneia fiziologice : menstruatia. Numai bine!

| ioanaioana a răspuns:

Consulta un doctor http://SPAM/punctaj.php?user=nokyioana&id_user=22245b dai click plz mersi

Răspuns utilizator avertizat
| Faηta a răspuns:

E doar o raceala, se remediaza cu medicamente si ceaiuri calde.

| prajithurel a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la doctor, asa sti sigur daca ai de ce sa iti faci griji sau nu.

| Lorena_2784 a răspuns:

Poate fi si doar raceala sau poate fi lipsa de fier, calciu, magneziu... Te atentionez ca ar fi bine sa mergi sa-ti faci analizele, deoarece si surorii mele i s-a intamplat asa si la un moment dat a lesinat. S-a descoperit ca are lipsa de fier... poate si tu ai la fel.

sper sa te faci bine:* happy big grin