| Bianca012 a întrebat:

In ultimul timp am o senzatie de discomfort in zona sacrala in partea stanga. Nu ma doare dar ma ingrijorez. Ar trebui sa mentionez ca am pietre la rinichi. Ce credeti ca ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calculii renali (pietrele) nu dau dureri in zona sacrala. Cauza acestui discomfort este alta. Ori a fost afectata coloana vertebrala in acea zona, iar durerea iradiaza, si atunci ar trebui mers la medic, ori discomfortul pe care il acuzi face parte din sindromul premenstrual. iar in acest caz, poti lua un No-spa. E eficient.

1 răspuns:
| NDave a răspuns:

Iti sfatuiesc o vizita la doctor, nu iti va face nimic rau crede-ma. Nu e bine sa astepti, dar crede-ma ca nu cu totii stiu, mai bine o vizita la doctorul de familie! Succes happy Nu stiu ce ar putea fi. dar cum spuneam mai bine mergi la doctor. happy