| Devboy09 a întrebat:

In urma cu 2 zile m-a lovit un coleg de echipa cu cotul in nas si acum am o umflatura urata in zona nasului care s-a prelungit spre ochi. Acum in jurul ochilor dinspre partea cu nasul sunt mov si umflat iar nasul s-a umflat si el mai mult. Stiti cam cat timp va dura pana imi va trece si cum fac sa scap mai repede de vanataile de langa ochi si umflatura de la nas? Cu ceva rece incerc de cateva zile dar nu prea ma ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Du-te la doctor s-ar putea sa iti fi spart piramida nazala, si mai tarziu o sa ti-o i-a nasul intr-o parte ai grija, si nu iti mai pune nimic rece pe ochi ca o dai intr-o meningita de n-ai vazut asa ceva si nu numai, sa iti zic si cum iti distrugi nervii facili de poti ramane stramb? si din contra multi medici sunt atat de cretini ca, recomanda sa pui gheata, dar o sa te umfli si o sa te imvinetesti mai rau! Gandeste-te e la cap! nu oricunde lovitura. Du-te la un orl-ist si vezi ce iti spune acu cat e proaspat ca mai tarziu necesita operatie si nu e bine. Ai grija

1 răspuns:
| myruna2012 a răspuns:

Nu pune gheata.....cu putina crema de galbenele iti trece in cateva zile...dar totusi cred ca ai ruptura la nas