| Linca_Mihaita_1994 a întrebat:

In urma cu ceva timp eram pe afara, ma jucam tenis de picior si deodata am alunecat si am cazut pe mana dreapta iar acum degetul mic imi este amortit ce ma fac?
fara doctor laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Poti pune comprese daca te doare tare. Am patit si eu multe din astea pe vremea cand jucam handbal. Prima si a doua zi sunt cele mai nasoale. Dupa 3-4-5 zile ar trebui sa-ti treaca.

1 răspuns:
| iulian1302 a răspuns:

Daca observi ca se umfla pune gheata pe el. De asemenea iti poti cumpara de la farmacie o crema antiinflamatorie cu care sa te dai.