| KLLO a întrebat:

In urma cu o luna am stat mult la pc ( sunt sedantar si de fiecare data snd sunt acasa mai mult stau la pc sau cand vin de la scoala ) si seara dupa ce am iesit din ele a inceput sa ma doara in ceafa si ma ardea tare nu puteam sa mai ma concentrez parca imi era distarsa atentia tremuraturi spasme ale muschilor abdominali pectorali tremur in interior "gheara in ceafa" muschii gatului foarte incordati la spital mi-au zis ca am facut atac de panica medicul de familie nu a vrut sa-mi dea medicamentele de la psihiatru ca a zice el ca pot sa-mi revin de unul singur si mi-a dat Vagostabil Mydocalm si un unguent antiinflamaor pentru gat care si acum il am intepenit, mai am si probleme cu vederea fotofobie pe care o aveam si inainte dar foarte moderata acum ma supara si cea mai banala lumina in plus vad niste stelute parca fffoarte mici care se mista in campul vizual ca niste purici ca la TV la oftalmolog mi-a zis ca nu am nimic mi-a facut si fund de ochi.Ma doare si spatele zona lombara si cervicala unde am si parestezii intre omoplati (am 190cm inaltime) am faut radiografie cervicala diagnostic in observatie usoare cifoza a coloanei cervicale superioare, am o stare de oboseala si apatie venita in special din zona cervicala si ma dor si tamplele si fruntea mai ales pe timpul zilei la lumina cel mai bine ma simt dimineata cand ma trezesc pe intuneric si parca am o senzatie de dezorientare in frunte pe care o simt tot timpul. DE cand iau tratamentul de la doctor parca e mai bine dar spatele tot ma doare si aseara aveam si durere in calcaiul stang foarte moderata cu senzatie de caldura iar daca ma apas in ceafa imi vine sa dau capul pe spate e ca un reflez sa zic asa si o senzatie de voma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

Fa fizioterapie pentru cifoza si te vei simti mult mai bine. Corecteaza-ti pozitia cand stai pe scaun.