| Antonio_Ivan_1996 a întrebat:

In urma unei vizite la mai multe Cabinete de Ortodonție am fost diagnosticata cu malocluzie, nu am mușcătura corecta. Drept tratament mi s-a spus ca trebuie sa-mi scot 2 premolari și sa port aparat dentar însă am auzit ca datorită extracției de premolari ti se schimba in rău fizionomia fetei și vei arată cu 10 ani mai bătrân...a trecut cineva prin așa ceva? Ce părere aveți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Raducons a răspuns:

Daca asa au zis inseamna ca asta este solutia, daca te deranjeaza faci tratamentul.
Sa il faci daca chiar te deranjeaza altfel nu cred ca e bine sa scoti dinti buni.