| SunshineSunrise a întrebat:

Infecția mea de la rinichi era avansata din prima secunda de când o am. Este infectie a tractului urinar avansat rau din prima clipa. Antibioticele nu au ajutat deloc, ba chiar infecția este rezistenta la ele foarte rău ...mai sunt șanse de trai? Sunt sanse sa mai pot trai? Va rog frumos, vreau sa ma ajutați! Ce sa fac? Sunt disperata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Antibioticele naturale care se gasesc in unele alimente si plante sunt mult mai putin potente decat antibioticele farmaceutice.
Totusi ele prezinta avantajul ca nu produc germeni rezistenti si nu altereaza flora bacteriana normala a organismului.

Cresteti consumul de: usturoi, ceapa, lamaie, varza, ridichi, afine, antioxidanti, proteine, oligoelmente, citrice, uleiuri, propolis, laptisor de matca, iaurt, acerola, kiwi, rosii, lucerna.

Reduceti sau eliminati consumul de: bauturi alcoolice, zahar alb, crustacee, grasimi totale, cafea.
Sursa: https://www.viatasisanatate.ro/sanatate-prin-alimentatie
In principiu trebuie sa devii vegetariana, sa ai un stil de viata sanatos.
Alimentele recomandate si nerecomandate mai sus, sunt in caz de infectii, oricare ar fi natura acestora.
Daca disperarea te-ar face mai bine, ti-as recomanda-o; dar nu este cazul. De aceea, tu cauta sa fii sanatoasa, iar restul lasa in seama lui Dumnezeu. Nu-L poti condamna pentru starea precara de sanatate de care poate noi nu i-am dat importanta; cauta sa iti pui increderea in El, pentru ca numai asa vom putea fi fericiti indiferent de problemele vietii prin care trecem.