| Lola05 a întrebat:

Întrebare pentru cele care sunteți deja mămici happy : La voi câte luni au trecut din momentul în care ați renunțat la protecție și până ați rămas însărcinate? Și ce vârstă aveați?
Mulțumesc! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
In '88 nu se stia de contraceptie.
Asa ca, a venit printisorul si in '90 a venit printesawinking
Dar am avut destule colege de munca care se plangeau ca, din cauza anticonceptionalelor, au ramas foarte greu insarcinate.
O zi buna happy

| Lola05 explică (pentru caramela):

Vaai, chiar mă bucur mult că n-am luat niciodată anticoncepționale! Chiar dacă multă lume le laudă, mie nu mi-au inspirat prea multă încredere, din cauza efectelor negative pe care le au.
Mulțumesc mult pentru răspuns! Noi din februarie am început să "lucrăm" la bebe, dar va veni când va dori el. Noi îl așteptăm cu drag happy

| caramela a răspuns (pentru Lola05):

Sa va ajute bunul Dumnezeu!
Aveti incredere si daca exista iubire, va sosi si ingerasul happy
O seara buna happy