| lianaverrt a întrebat:

Intrebare pentru fete:
Ce absorbante folositi la scoala sa nu va patati si cate picuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Hristos a înviat!

Am să-ţi răspund chiar dacă NU sunt fată/femeie; deci, NU le folosesc :)

Preferabil să te îmbraci cu haine închise la culoare, te "verifici" mai DES ( mergi la toaletă când simţi că îţi curge tare ) - preferabil să ai la tine un pacheţel de şerveţele umede şi un set de absorbante ( 5 buc. ), preferabil mai GROASE ( din acelea de noapte, cu 6-7 picuri pe ambalaj ), mai ales dacă menstra este mai abundentă :
http://bi.gazeta.pl/im/50/eb/f1/z15854416Q.jpg

http://www.superdrogeriakozmetika.sk/......ight_7.jpg

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/t0pIB.jpg

5 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Depinde de fluxul fiecaruia,eu nu cred ca picaturile alea fac mare diferenta, incearca ceva in care sa te simti lejer, eu inainte foloseam always ultra dar erau jenante asa ca am descoperit bella, sunt super ieftine si am efect mai bun decat always, parerea mea.

| Aasdfghj a răspuns:

Depinde de fiecare fata in parte. Sunt unele carora nu le curge foarte mult, asa ca nu au probleme. Vezi si tu cand stai acasa, si folosesti acelasi tip de absorbant si la scoala. Nu lua din acelea mari de noapte pentru ca o sa se vada ca naiba prin pantaloni, sau daca ai nevoie neaparat, sa poti o bluza mai lunga putin. Neaparat ar trebui sa iei iei si la scoala 2-3, sa le ai acolo, in geanta. Si mergi la baie si te verifici in pauze. Eu am folosit doar always cu cele mai putine picaturi (nu mai stiu exact cate) si ob.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc de noapte, plus ob, in primele 2 zile si niciodata n-am avut probleme happy

| 123iNa a răspuns:

Eu la scoala ca sa nu ma patez folosesc absorbante de noapte.

| Daniella123 a răspuns:

Libresse de 4 picaturi, sunt si comode si nici nu te patezi, sunt multumita de ele!