| IonescuRobert a întrebat:

Întrebare: Voi vreți sau ați vrut să vă Sinucideti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nuspuncinesunt2 a răspuns:

Am taieturi pe mana si sambata trecuta am vomitat de 7 ori de la o supradoza de pastile big grin

| IonescuRobert explică (pentru nuspuncinesunt2):

Salut.
Ai Instagram?
Putem vorbi?
Te rog

| nuspuncinesunt2 a răspuns (pentru IonescuRobert):

Da, da, am happy

| IonescuRobert explică (pentru nuspuncinesunt2):

Ok. Nu am putut să îți trimit mesaj că am status Junior.
Trimitemi tu din nou în privat insta și eu intru direct acolo și te caut și vorbim
E bine așa?

| nuspuncinesunt2 a răspuns (pentru IonescuRobert):

Da, e ok.

20 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, eu niciodata nu am avut asemenea ganduri!

Sinuciderea este o "dorinta" cauzata de o boala psihiatrica grava. Daca ai asemenea ganduri, te rog mult sa apalezi de urgenta la un medic psihiatru!

| doctorandus a răspuns:

Sincer, m-am gandit uneori la sinucidere, dar nici nu am vrut, nici n-am incercat sa ma sinucid.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu mai stiu.

| Lukasssz a răspuns:

Am vrut...

| raMLesS a răspuns:

Daca n-ai ocupatie normal ca te gandesti la toate rahaturile.
Puneti mana la munca, faceti sport, gasiti-va o activitate fizica si nu mai stati degeaba toata ziua ca asa va vin tot felul de idei tampite.

| InRezevor a răspuns (pentru raMLesS):

Aici ai dreptate. Când nu ai ce sa faci devii paranoic și am experimentat asta. Daca stai mereu in pat sau mai rău online, te gândești la lucruri proaste. Prea mult online strica, și te poate baga in depresie

| Legion7X a răspuns:

Am avut și eu depresii, dar nu la nivelul ăsta. Sunt antrenat și obișnuit cu depresiile, făcând față numai prin rugăciune. chestia asta mă ține cu capul zdravăn și îmi da o stare de liniște interioară departe de gândurile negre. Privesc în jurul meu sau uneori analizez oamenii or comportamentul animalelor. ceva este inexplicabil, și nu pot să-l descriu clar. Uneori totul ne este pus in fata ochilor. Se poate vedea chiar și in ochii unui câine ploat și deprimat, în ochii unui zdrențuit de pe stradă, pe fața tristă a unui om etc, că viața trebuie să continue prin simplul motiv, Dumnezeu in tot și in toate intodeauna persistă: prin sperantă, un gram de credintă, înțelegere, echilibru, liniște. Dacă ai pierdut un gram din astea totul se transformă in ură, umilirea de sine, neprețuire, valorificarea anumitor lucruri mai presus de propria viată, suflet = autodistrugere din lipsa de a obține.

Mă rog nu știu dacă ai înteles ceva din toată filozofia sau poate n-am fost eu mai explicit. happy

| TheStrategist a răspuns:

Am vrut când eram în depresie.

Răspuns utilizator avertizat
| Silviu0792 a răspuns:

Da, din cauza singuratatii lipsei unui partener de cuplu, de multe ori, dar mi-am gasit refugiul in pariuri sportive si m-au ajutat intr-un fel sa duc o viata de celibatar, norocul meu e ca nu se vor termina niciodata

| Endita4689 a răspuns:

NU

| Dhdhhdhfhfh a răspuns:

Da am vrut și nu știu ce metoda mai ușoară exista

| IonescuRobert explică (pentru Dhdhhdhfhfh):

Spânzurare

| Mogiojojo a răspuns (pentru Dhdhhdhfhfh):

Cea mai ușoară metodă și fără durere absolut deloc este sugrumarea (nu spânzurare). Trebuie doar să îți oprești oxigenul către creier. La un moment dat o să simți că plutești deasupra și dacă vrei poți să oprești procesul dacă nu ești sigură.

| Lamasanu a răspuns:

Vreau să mă Spânzur.
Dar mă rog, nu reușesc din cauza Depresiei!