| Girly97 a întrebat:

Ionoforeza pentru transpiratia excesiva a incercat cineva? Am inteles ca se foloseste curent electric si apa, o combinatie total fatala dupa parerea mea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Curentul electric si apa nu totdeauna sunt combinatie fatala.
De exemplu, saliva omului este mult mai bun conductor electric decat apa simpla. Totusi, daca pui o baterie plata (de 4.5V) la limba cu ambele contacte, vei simti doar o usoara piscatura, mult mai slaba decat de la un ardei iute mai slab. happy

Curentul este periculos pentru organismul omului daca este mai mare de 1mA si trece prin organe vitale.
Si in asemenea cazuri doar curentul de 5mA sau mai mare este mortal (daca trece prin inima sau creier).

| darrio2007 a răspuns:

Daca era fatală nu se aplica aceasta metoda.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e fatală, căci nu te pune pe scaunul electcic ca să te omoare.

| Donsavas a răspuns:

Nu este fatală dacă e realizată de persoane competente. Este chiar eficienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evita stresul, emotiile si o alimentatie sanatoasa si nu vei mai transpira atat de mult, daca nu suferi de transpiratie generalizata si doar sub brat odaban este foarte bun, cum o zis si un utilizator mai sus o vizita la endocrinolog nu ar strica.

| Sunshine123 a răspuns:

Ai incercat TranspiBlock sau o vizita la un medic endocrinolog inainte sa apelezi la tot felul de experimente periculoase?