| anonim_4396 a întrebat:

(Ipotetic) daca din cauza unei probleme medicale nu pot sa fac vaccinul ce fac?laughing) Ca nu pot sa fac rost de certificatul verde si nu o sa mai am acces mai nicăieri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Duci certificat medical in care scrie clar ca nu te poti vaccina(si de ce).

| Simpatic a răspuns:

E pe viata problema asta medicala? daca nu astepti pana o sa poti face veccinul asta e. Cine ti-a zis ca nu poti face vaccinul?
Ai intrebat medicul de familie?
Cam asa e in ziua de azi mai poti sa te plimbi in aer liber...dar asta e mai sanatos decat restaurantul sau sa mananci la fast food in mall happy bine nu in vin acum in minte toate cazurile ca banuiesc ca exemplele-s multiple.

| Violleta2022 a răspuns:

Certificatul verde se da numai celor care s-au vaccinat.
Nu vrei vaccin, atunci sufera si te uiti la altii care il au si pot intra sau calatorii oriunde.

Nu stiu despre ce probleme medicale vorbesti, ca eu stiu si persoane cu cancer care s-au vaccinat la sfatul medicilor.

| RoCkKiD a răspuns:

Daca (Ipotetic) ai genul de problema medicala care nu ti permite sa te vaccinezi, iesitul din casa e oricum ultima ta problema. Ai incercat sa pari destept dar a iesit opusul.

| Furnicuta000 a răspuns:

Certificat care sa iti asigure intrarea unde vrei poti obtine si daca ai trecut recennt prin boala deci cam asta e solutia dar nu iti recomand asa ceva daca zici ca ai probleme. Totusi ce probleme ai?
Si inca accesul e restrictionat doar in restaurante, mai dureaza pana se baga regula si in magazine, farmacii etc... daca se baga

| Psksjns a răspuns (pentru Furnicuta000):

Eu nu am nici o problema medicală d-aia am si zis ipotetic, m-am pus in pielea celor care au astfel de probleme?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Strangi din dinti si astepti sa treaca, acasa.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Sau te infectezi in mod intentionat si speri sa fie bine.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă asa ți s-a spus nu ai ce sa faci decât sa iei detrical, vitamina C, zinc și miere de manuka care este foarte bună pentru imunitate.