| popvladadrian a întrebat:

Iubita mea are cosmaruri in fiecare seara si nu stiu ce as putea face sa scape de cosmarurile astea. Cand sunt eu cu ea nu are nici un cosmar pentru ca se simte protejata de mine dar in timpul saptamanii are cosmaruri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ibaal a răspuns:

Subconstientul ei lucreaza si probabil gandurile ei duc la astfel de cosmaruri.
Trebuie sa fie o cauza in viata reala!
O nesiguranta a ei, alte probleme. Daca rezolva asta, se vor rezolva si visele acelea tulburi. happy

| bbueruza2 a răspuns:

Poate in primul rand ar trebui sa o intrebi despre ce e vorba in cosmarurile alea, cine stie. poate e vorba de o trauma mai veche sau ceva iar discutand cu tine o sa-i faca bine.
Daca in timpul saptamanii nu puteti dormi impreuna o idee ar fi sa adormiti la telefon. Sau fa-i cadou un plus cu care sa doarma. Sau da-i un hanorac de al tau sa doarma cu el.
Sper ca am fost de ajutor.