| anonim_4396 a întrebat:

Km sa scap de raceala? Metode naturiste :X
Funda[:*]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alex13_4483 a răspuns:

Baie cu sare
Foarte sanatoasa

4 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Nu trebuie să te îngrijoreze o mică răceală.
Ca să te tratezi naturist trebuie să bei foarte multe ceaiuri cu lămâie și să iei trei lingurițe de miere pe zi.
Dacă nu îți trece într-o săptămână te duci cu la plafar și cumperi un sirop de răceală și gripă de la hipocrate. Este foarte bun pentru răceală și întărirea sistemului imunitar.

Numai bine!
Însănătoșire grabnică!

| tiriboxi a răspuns:

Buna referitor la problema ta poti sa actionezi foarte repede in acest sens contribuind la intarirea sistemului imunitar cum ar fi gelul de aloe vera,produsele apicole,miere,propolis,polen,laptisor de matca,echinacea, vitamina c, lemn dulce, toate pot fi luate de la www.foreverliving.com pentru mai multe detalii; contact tiriboxi@gmail.com

| Traian a răspuns:

O raceala normala trece tratata intr-o saptamana si in 7 zile netratata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai grija sa fie cald in camera in care stai, sa nu stai in curent si imbraca-te corespunzator.Este bine daca optezi pentru bai in aceasta perioada si usuca-te cat mai repede dupa terminarea acestora(poti apela la uscatorul de par, daca consideri ca e mai ok asa decat sa-ti lasi parul sa se usuce in mod natural).In rest, bea ceaiuri fierbinti si consuma alimente calde(perfecte si in cazul prevenirii racelii). Insanatosire grabnica.