| george_4944 a întrebat:

La analize mi-au iesit trigliceridele 253. cunoasteti un tratament naturist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna,
Cele mai bune produse pentru scaderea colesterolului si a trigliceridelor sunt acizi grasi nesaturati, de tip Omega 3, 6, 9...
Exista si variante mai ieftine decat Calivita, de exemplu:
-gemoderivat din scoarta de salcie-Hofigal
-gemoderivat din mladite de rozmarin - Hofigal
-Ulei de peste Omega 3-Hofigal
-EPA MARINE-Walmark
-TOPINAMBUR FORTE-de la firma PLANTAVOREL(reduce COLESTEROLUL, TRIGLICERIDELE, LIPIDELE, GLICEMIA )
-ULTRA GLA-Hungaronatura KFT
-anghinare-Hungaronatura KFT
-OMEGACOL3, 6,9-Sprint Pharma
-Ulei GLA+ulei de borago(limba mielului)
Merita sa-ti indrepti atentia spre produsele Hofigal si Walmark, de ce nu si celelalte.
Acum ramane sa stabilesti pe care din ele o sa le iei, eventual consulta un medic naturopat sa-ti stabileasca schema de tratament.O zi cat mai placutahappy

| Belciu a răspuns:

Suc de lamaie- o lamaie mare pe zi, ulei de usturoi, ulei de peste, omega 3-de somon. Renunta la margarina si grasimi animale. SI foarte bun e uleiul de masline.