| Misou a întrebat:

La analize se pot depista bts? Analizele normale, nu facute la ginecolog sau ceva. Recoltare de sange si urina. Si daca da, ce fac? Mi-e frica sa nu afle ai mei si acum trebuie sa fac analize.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu se pot depista bts. Pot aparea modificari care cer investicatii, da rnu iti apare tie la rezultate ca ai...HPV, de exemplu. Sunt teste speciale pentru asa ceva.

| RAY a răspuns:

Apare doar ca ceva se lupta cu sistemul imunitar celule rosi atat

| AlexanderAdrian a răspuns:

Analizele pentru bts se pot face la orice laborator de analize specializat cu sau fara trimitere de la ginecolog sau medicul de familie. Aceste analize se fac separat de restul analizelor, evident. Analizele asa zis "normale" au legatura cu alte valori de investigatie cum ar fi nivelul de globule albe si rosii, nivelul de zahar in sange etc. Deci nu, analizele normale nu au legatura cu cele pentru depistarea bts si se fac separat. Chiar si cele pentru bts se fac separat pe tipuri de bts. Pentru hiv exista anumiti reactivi, pentru sifilis altii etc.

Singura solutie ca sa nu afle parintii e sa mergi la un laborator privat, ceea ce iti recomand ORICUM, si sa platesti aceste analize.

| Misou explică (pentru AlexanderAdrian):

Deci daca fac analize, parintii mei vor afla ca am bts? Scuze, nu inteleg.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Misou):

Daca nu faci analize speciale pentru depistarea bts ci doar analizele obisnuite, atunci nu ai cum sa afli nici tu ce ai si daca ai.

| Misou explică (pentru AlexanderAdrian):

Mersi mult